Pozdravili smo jesen

Učitelji  razredne nastave već tradicionalno učenike vode u prirodu, kako bi uočili promjene koje se događaju u pojedina godišnja doba. Stigla nam je jesen, a učitelji Ružica Kirchbauer i Josip Kulundžić podijelili su nama fotografije, sastave i opise njihovih jesenskih izleta.

Piše: Josip Kulundžić

S malim zakašnjenjem zbog jesenskih kiša,učenici 1.i 2.r.pozdravili su jesen.Nakon tri sata nastave okupili su se u obiteljskom domu gospodina Zvonimira Jelića i uz igre i druženje obilježili početak ovog godišnjeg doba.Bilo je posla za domaćine,no i susjedi su pokazali dobru volju,te su djeca mogla uživati uz konje lipicance.

Hvala svima!

Piše: Ružica Kirchbauer

Dana 28. rujna 2017. učenici 4. a razreda išli su pozdraviti jesen. Kako je bilo, saznat ćete iz njihovih pismenih sastava i fotografija.

Pozdrav jeseni

Jesen počinje 23. rujna. Danas je 28.9. i naša učiteljica nas je odlučila povesti na izlet.

Išli smo lenijama do Paskovca. To je dio izvan Mikanovaca, sjeverozapadno. Išli smo daleko, ali nam se činilo da idemo jako kratko. Kad smo stigli dečki su odmah krenuli igrati nogomet.Učiteljica nas je zvala da se popnemo na brežuljčić. Pogled je jako lijep. Na brežuljku je mali vinograd. U vinogradu ima i osa i pčela. Dolje smo trčali. Morali smo paziti da ne udarimo u grane. Lišće je većinom zeleno a, ponegdje žuto. Kasnije smo se svi kotrljali po travi. To nam je bilo super. Cure su htjele malo igrati graničar, ali nam je brzo dosadilo. Kad smo se umorile sjele smo na dekicu. Pjevale smo. Na putu u školu htjeli smo u šumicu, ali nam učiteljica nije dala. Dva dečka su namjerno otišla sama. Svi smo ih dozivali. Srećom su otišla pravim putem. Jedna cura je otrčala do njih i rekla im da se vrate. Otišli smo na Šokadiju i malo se odmorili.

Ovaj izlet je bio odličan, uživali smo u prekrasnoj prirodi i veselom druženju.

Terezija Kikić, 4.a

Pozdrav jeseni

23.9. počela je jesen. Jesen je najljepše i najbogatije godišnje doba. Stoga smo, kao i svake godine i ove išli pozdraviti jesen.
       Ove godine učiteljica nas je odlučila odvesti na jedno predivno mjesto, a to je  Paskovac. Paskovac se nalazi na sjeverozapadnoj strani Mikanovaca. Krenuli smo u 12:30. Putem smo  vidjeli njive i šume. Kad smo stigli na odredište prvo smo se malo odmorili. Nakon što smo se odmorili trčali smo niz mali brežuljak. Djevojčice su se valjale po travi, a dečki igrali nogomet. Uživajući u lijepoj prirodi i veselom društvu  brzo je došlo vrijeme da idemo kući. U putu smo shvatili da nam nedostaju dvojica učenika. Svi smo počeli trčati i dozivati ih i nakraju smo ih našli. Onda smo se svi lijepo vratili u školu.
      Bilo je predivno u druženju s prijateljima i učiteljicom.

Josipa Božičević, 4.a

Pozdrav jeseni

Danas, 28. rujna 2017. išli smo pozdraviti jesen. Bilo je jako zabavno. Išli smo u Paskovac . To je jedan dio na sjeveru Mikanovaca. Dečki su igrali nogomet, a cure graničar. Trčali smo niz brežuljak, valjali smo se po travi i pjevali jesenske pjesme. Htjeli smo ići u šumu, ali nam učiteljica nije dala.
Bila je to nezaboravna avantura.

Lovro Laco, 4.a

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 2. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »