Rukometašice i nogometaši – vrsni odlikaši

Tekst: novinarska skupina

Naši učenici jako vole školske klupe zamijeniti sportskim igrama. Prvi ovogodišnji Dan sporta održan je 6. listopada 2017. godine. Niti kiša nije mogla pokvariti želju za pobjedom u rukometu i nogometu.

U prvoj rukometnoj utakmici šestašice su slavile protiv petašica, a dobro su se držale i protiv osmašica, s kojima su odigrale neriješeno.

U prvoj nogometnoj utakmici boljim se pokazao 5.b razred, pobijedivši 5.a rezultatom 2:1. Nakon njih snage su odmjerili učenici šestih razreda, a slavio je 6.b rezultatom 3:1. Najveću pobjedu, sa čak šest zabijenih golova, ostvario je 7.a pobijedivši 7.b razred. Neriješenim rezultatom završila utakmica osmih razreda, a pobjedu je 8.b ostvario kroz penale.

Prva polufinalna utakmica donijela je pobjedu 6.b razredu rezultatom 2:1, dok su u drugoj utakmici osmaši protiv sedmaša izašli kao pobjednici rezultatom 4:2.

Finalnu utakmicu ostaviti ćemo za neki drugi Dan sporta.

Dan sporta u razrednoj nastavi

Naši najmlađi učenici također su imali svoj Dan sporta, ali kako 6. listopada zbog kiše nisu mogli svoje igre održati na otvorenom, odgodili su to za nekoliko dana.

Tekst: Josip Kulundžić

Jesenski dan sporta osvanuo je tmurnim i kišovitim vremenom, te su učenici dobili priliku natjecati se u školskoj sportskoj dvorani. Stotinjak učenika bilo je raspoređeno u 4 ekipe, a natjecanje se odvijalo ovako:

-natjecanje u štafetnim igrama-uspješnija je bila kombinirana ekipa 4.b i 1.r protiv ekipe 4.a i 1.r.,a u drugom susretu je uspješnija bila ekipa 2.b i 3.r. protiv ekipe 2.a i 3.r.

-poligon prepreka-uspješnija je bila kombinirana ekipa 2.b i 3.r.protiv ekipe 2.a i 3.r.,a u drugom susretu je uspješnija ekipa 4.b i 1.r.protiv ekipe 4.a i 1.r.

Nakon tih natjecanja održane su i momčadske igre, a zanimljivo je to da je u nogometu postignut samo jedan pogodak koji je donio pobjedu kombiniranoj ekipi 4.a i 1.r.protiv 4.b i 1.r.

U 2.susretu igrali su kombinirano 2. i 3.r.,no golova nije bilo, ali oštre borbe je, no sve je završilo s blagim ozljedama.

Dodajmo i to da su i djevojčice čvrsto igrale, te su oba graničara nezavršena u regularnom vremenu.

Jesenski dan sporta završio je sunčanim vremenom, te već sada počnimo s pripremama za novi.

Čestitamo uspješnima!

FOTOGRAFIJE

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 24. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »