Sudjelovali smo na 31. Smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske

Održana je 31. Smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske na kojoj je sudjelovala i naša škola. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti  poduzetništva djece i njihovih učitelja. Učenička zadruga je mjesto na kojemu se čuvaju bogastvo i ljepota tradicije, ali i zajednica u kojoj se usvajaju nove ideje, razvija stvaralaštvo, zajedništvo i suradničko učenje.

Na ovoj manifestaciji sudjelovale su učenice 6.a razreda Terezija Kikić i Ana Jelić u pratnji nastavnice Ivane Šipić.

Učeničke zadruge 9. i 10. listopada okupile su se u Vinkovcima, u dvorani Barun Trenk.

Uz naš stol bilo je tu i drugih jako lijepih stolova. Jedan od ljepših bio je stol sa prirodnom kozmetikom jedne osnovne škole. Jedna zadruga proizvodila je med te melem za usne od meda. Srednje škole na smotru su donijele školski 3D printer i satove. Svi su bili zainteresirani za program pomoću kojeg učenici zadaju printeru što treba ispisati i kako on to brzo ispisuje. To su bile zviždaljke i zupčanici u raznim bojama. Mi smo pripremili dvije radionice na kojima su sudjelovali mentori i učenici iz ostalih županija Republike Hrvatske. 10. listopada dobili smo diplome i jedno veliko iskustvo koje smo ponijeli sa sobom.

Ta dva dana bila su poučna, zanimljiva i motivirala nas da se iduće godine još više potrudimo oko našeg štanda.

Terezija Kikić, 6.a

FOTOGRAFIJE

objavio: Ivana Šipić   datum: 22. 10. 2019.

Ovaj mjesec: 2015