ZAVRŠEN PROJEKT JEDINSTVO U RAZLIČITOSTI

Učenici četvrtih razreda sudjelovali su putem eTwinning platforme u projektu Jedinstvo u različitosti. Projekt su osmislile i s učenicima provele učiteljica povijesti Ivana Šipić i knjižničarka Ivana Pavlin.

Zadatak je bio predstaviti neke države Europe (položaj i smještaj, simboli i valuta, narodi, vjera, jezik, poznate ličnosti, tradicionalna jela, običaji, prirodno-kulturna baština, zanimljivosti), a učenici su radili u paru. Kao izvor informacija učenici su koristili tiskane i online enciklopedije. Nakon odabranih zanimljivosti, u digitalnom alatu Genially izradili su prezentaciju, a u Wordwallu su napravili kviz znanja za ostale učenike.

Cilj je ovog projekta osvijestiti učenike o različitostima u svijetu i važnosti poštivanja tih različitosti, poticati ih na istraživačko učenje i korištenje IKT alata, zainteresirati ih za druge kulture i poboljšati umijeće javnog nastupa.

Prezentacije su se održale 10. lipnja. Svaki je par predstavio svoju državu, potom su odabrali učenike koji su rješavali kviz.

Nakon završetka svih prezentacija i kvizova, učenici su na listiće pisali imena dviju država koje su ih se najviše dojmile.

Na taj način odabran je pobjednik – država Francuska!

Učenici su kroz ovaj projekt ostvarili sve očekivane rezultate, te su dobili pohvalnice za sudjelovanje u projektu.

Neke zanimljivosti koje smo naučili:

Grčka se nalazi između 3 mora: Sredozemnog, Jonskog i Egejskog.

Češka zastava i grb:

Glavni grad Rusije je Moskva.

Legenda kaže da su Rim, Vječni grad, osnovala braća Romul i Rem koje je othranila vučica.

Italija ima oblik čizme.

Sveti Josip je svetac zaštitnik Republike Hrvatske.

Berlinski zid je simbol podjele Njemačke.

Dobar dan se na španjolskom kaže Buenos dias.

Eiffelov toranj je visok oko 320m i najviša je građevina u Parizu.

Hum je najmanji grad u Hrvatskoj (ima oko 20 stanovnika).

objavio: Ivana Pavlin   datum: 11. 6. 2021.