Petaši i šestaši posjetili Papuk

U ponedjeljak, 30.5. 2016. godine naši su učenici petih i šestih razreda skupa sa svojim razrednicima posjetili Papuk.

Kako im je bilo opisala je učenica Ema Boras (6.b).

Dana 30.5.2016. učenici 5. i 6. razreda naše škole išli su na jednodnevni izlet na Papuk zajedno s njihovim razrednicima i asistenticom Magdalenom.

Na put smo krenuli autobusom u 8 sati ujutro. Za vrijeme vožnje dok smo se penjali na planinu, prolazili smo kroz šumu koja nas je vodila do Jankovca gdje smo provodili većinu vremena. Kada smo stigli na Jankovac zabavili smo se na igralištu gdje nam je najzabavnije bilo na vrtuljku i ''uspinjači'' kako smo je mi sami nazvali. Nakon nekog vremena došao je rendžer i ispričao nam neke zanimljivosti o Parku prirode Papuk. Saznali smo da površina parka iznosi 336 km2 i da obuhvaća dvije županije - Požeško-slavonsku županiju i Virovitičko-podravsku županija.

Krenuli smo u šetnju parkom i već na početku naišli na zmiju. Svi smo se uplašili, ali nam je rendžer rekao da nam ta zmija neće ništa i da nije otrovna. To je bila bjelouška. Rendžer nam je rekao da se ona pravi mrtva i da tad isplazi jezik kako bi bila uvjerljivija. Prolazili smo parkom i susretali brojne potočiće i veliko kamenje. Najviše su nam se svidjeli slapovi pored kojih smo prolazili šetajući po drvenim stazama i malim mostovima. Vidjeli smo slap Skakavac koji je dobio ime po tome što je s njega stalno pada kamenje. S njega je skočila jedna žena kojoj se ruka prilikom pada odvojila od tijela i zato s njenog groba koji se također nalazi u parku stalno otpada jedan dio spomenika. Tako kaže legenda.

Prolazili smo i pored gorba grofa Jankovića koji je smješten u špilji jer ja on tako htio. Kad smo se spustili sa svih neravnih staza, rendžer nam je rekao da je voda iz potoka čista i pitka. Natočili smo si bočice vodom i pili ju cijeli dan. Dok smo prolazili pored dva velika jezera  šetali smo po stazi koja je bila napravljena od panjeva. Nakon te duge šetnje koja je trajala oko 2 sata, vratili smo se na igralište i zabavljali se do ručka. Za ručak smo imali šniclu i pomfrit.

Nakon ručka neki su se zabavili uz vrtuljak, a neki uz nogomet. Došlo je vrijeme za povratak kući! Svi smo umorni sjeli u autobus i počeli se zabavljati jer je nama uvijek najbolje u autobusu. Pjevali smo, plesali, pričali, smijali se i brzo stigli kući. Svima nam je bilo lijepo i odlično smo se proveli!

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 1. 6. 2016.

Ovaj mjesec: 2033