Posjet 3. a i b razreda crkvi sv. Bartola u Novim Mikanovcima

Dana 17.2. učenici 3. a i b razreda posjetili su crkvu  sv. Bartola u Novim Mikanovcima. Koliko ih se dojmila ta crkva govore fotografije  i sastavci Ane Jelić i Josipe Božićević, učenica 3. a razreda.

POSJET CRKVI SV. BARTOLA

Iz prirode i društva smo učili o snalaženju u vremenu. Učiteljica nas je odlučila odvesti u crkvu sv. Bartola na zanimljivi izlet da upoznamo jedan od kulturno-povijesnih spomenika.
   U petak, 17.02.2017. imali smo jedan sat hrvatskog jezika. Učili smo pisati izviješće o obavljenom zadatku. Nakon toga sata išli smo na izlet zajedno s 3.b. Bilo je zanimljivo i zabavno šetati s prijateljima.

U crkvi nas je dočekala zvonarica. Ona nas je bolje upoznala s crkvom. Razgledali smo crkvu. Zaista je jako stara! Dobili smo i razglednice.
   Svi smo bili oduševljeni izletom!!! A i premoreni! U ponedjeljak smo pisali izviješće o posjetu crkvi sv. Bartola.

Ana Jelić, 3.a

Posjet crkvi svetog Bartola

Iz prirode i društva smo govorili o kulturno-povijesnim spomenicima. Učiteljica nam je rekla da ima jedno iznenađenje za nas. To iznenađenje je bilo da zajedno s 3.b razredom posjetimo crvu svetog Bartola koja potječe iz 13.st. Svi smo bili jako sretni. Sutradan smo došli ujutro u školu. Prvo smo imali jedan sat, a onda krenuli u Nove Mikanovce do crkve. Na putu smo igrali školicu, pričali i pjevali. Kad smo došli do crkve ušli smo unutra. Tamo nas je dočekala zvonarica. Pričala nam je o crkvi i rekla da ima kosi toranj. Meni se u crkvi najviše sviđalo to što je sve staro. Nakraju su svi dobili razglednicu. Kad smo izašli iz crkve, prvo smo malo otišli u park, ali pošto je bilo blato i mokro nismo se mogli igrati. Krenuli smo natrag u školu. Kad smo stigli svatko je krenuo svojoj kući. Bilo mi je jako lijepo u šetnji s prijateljima.

Josipa Božičević, 3.a

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 17. 2. 2017.

« Ožujak 2024 »