Zasadi drvo, ne budi panj

Krajem listopada, diljem Hrvatske razne su škole, udruge, organizacije i pojedinačne osobe sudjelovale u ekološkoj akciji naziva ˝Zasadi drvo, ne budi panj˝. Potaknuti tom inicijativom, učenici naše škole također su školski okoliš obogatili s nekoliko sadnica drveća, ali i sami promišljali o tome zašto nam je drvo uopće važno u životu i zašto svaki čovjek treba u životu posaditi makar jedno drvo.

Naša Novinarska skupina na tu je temu porazgovarala s učenicima trećeg razreda, koji su u akciji sudjelovali sa svojom učiteljicom Ivanom Gačić. Marta Rukavina, Eva Matošević, Luka Bereš i Marin Laco pojasnili su nam kako je njihov razred posadio sadnice voćki maline, kupine i višnje ispod prozora svoje učionice.

Eva je pojasnila zašto nam je drvo važno – od drveta se pravi papir za naše knjige, voćke koristimo za hranu, zimi nas drvo grije, a Marta je dodala kako je sadnja drveća osim što je korisna, vrlo zabavna, a od drveta možemo napraviti igračke. Marin se dosjetio kako nam drveće ljeti daje hlad, a Luka je zaključio kako sadnjom drveća možemo čak pomoći siromašnima gradeći im kuće.

Mudri trećaši već sada znaju koliko je drvo važno i kakve posljedice uništavanje drveća može imati za naš okoliš te su svjesni toga na koje sve načine možemo obogatiti svoj život koristeći ovaj korisni materijal. Čak su se dosjetili kako bi mogli jednoga dana svojoj djeci pokazati voćke koje su zasadili i ubrati im njihove ukusne plodove.

FOTOGRAFIJE

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 15. 11. 2019.

« Ožujak 2024 »

Ovaj mjesec: 2093