Unser multikulturelles Projekt - eTwinning projekt s partnerima iz Belgije

Naši učenici koji pohađaju izborni predmet Njemački jezik u 6. razredu ove su godine imali priliku sudjelovati u eTwinning projektu pod nazivom Unser multikulturelles Projekt (Naš multikulturalni projekt), a partnerska škola bila nam je Athénée Royal iz gradića Athus u Belgiji. Njihova nastavnica Njemačkog jezika skupa s našom nastavnicom Dorom Rolj Kovačević osmislila je niz aktivnosti za kulturnu razmjenu dviju zemalja, a jezik komunikacije bio je njemački jezik.

Učenici su najprije dobili zadatak snimiti video-materijal u kojem predstavljaju sebe i svoju školu. Naši su učenici istaknuli naše sportske uspjehe, prirodne ljepote oko naše škole i očuvanje tradicije. Na ovim poveznicama pogledajte njihove uratke:

Mislav i Verica

Laura i Dominik

Lucija i Mateo

Zatim su učenici komunicirali preko alata Padlet međusobno postavljajući si pitanja na njemačkom, a održali smo i jednu video-konferenciju, na kojoj su učenici opet mogli provjeriti svoje znanje u stvarnoj komunikacijskoj situaciji.

Zatim smo našim partnerima predstavili svoju kulturu i tradiciju, prevodeći video učiteljice Ivane Laco i njezinih učenika na njemački jezik:

Heiligabend in einer slawonischen Familie

Za kraj smo izradili hrvatsku ''kuharicu'' s receptima za kulen, sarmu i krafne, također na njemačkom jeziku. Nakon svakog kruga prezentacija (predstavljanje, tradicija, hrana) izrađivali smo jedni drugima kvizove u Kahoot-u ili Genially-u.

Priloženi dokumenti:
Kochbuch_(2).pdf (56.74 KB)

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 20. 6. 2022.