Maškare u školi

Jučer su našom školom zavladale maškare - vojnici, vještice, Minioni, princeze, gusari, Indijanci i superjunaci samo su neki od maštovitih kostima naših učenika.

Nakon skraćene nastave svi su učenici imali pola sata vremena za maskiranje, a zatim su se uputili u športsku dvoranu škole gdje je u 11 sati započeo prigodan program. Pojedini razredi predstavili su svoje maske i kostime tročlanom ocjenjivačkom sudu, koji je imao težak zadatak izabrati one najmaštovitije. Osim izbora naj maske birali su se i najljepši likovni radovi na temu karnevala, maškara i maskiranja.

Pri tome je najljepšim radom među prvašićima proglašen rad Ivana Valentića, u drugom razredu bili su to radovi Eme Žužinjak i Ane Jelić, a u trećem razredu rad Pauline Jarić.

Među učenicima razredne nastave prema procjeni ocjenjivačkog suda najmaštovitiju je masku nosila  učenica 3. razreda Klara Petric koja se maskirala kao zidar.  Drugo je mjesto osvojio prvašić Gabrijel Cindrić (Lego-kockica), a treće je mjesto pripalo Tini Jozinović (spremačica-sobarica).

Učenici viših razreda također su pokazali originalne i vješto izrađene maske i kostime. Prvo je mjesto pripalo učeniku Patriku Plazaniću (7.b) koji je bio maskiran kao Mozart, drugo je mjesto osvojio Fran Jurić (7.a) kao šeik, a treće Tomislav Petric (5.b) kao beba.

Posebna pohvala ide osmim razredima koji su imali odlične grupne maske. Učenici 8.b glumili su crno-bijeli svijet, učenici 8.c  bili su vojnici, a pobjednici u kategoriji grupnih maski bili su učenici 8.a razreda koji su bili svatovi.

Nakon podjele nagrada uslijedio je zabavni program i ples pod maskama. Učenici su mogli sudjelovati u plesnim karaokama, a Antea Brletić, Antonija Krtić i Ivan Krtić i  otpjevali su nam pjesme. Poslije smo svi skupa zaplesali i počastili se krafnama.

FOTOGRAFIJE

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 10. 2. 2016.