Valentinovo

U našoj školi obilježeno je Valentinovo: provedbom integriranog dana po izabranim temama 13. veljče te prezentacijom 14. veljače. Idejne začetnice i autorice većine tema bile su nastavnice Ana Šebo i Marija Dončić, a za tehničku potporu brinuo se Vlado Karajko. U obradi niza zanimljivih tema učenike su vodili nastavnici: Josip Kulundžić, Ružica Kirchbauer, Đurđa Bagarić, Jelica Piperković, Marijan Čurdinjaković, Marija Raguš, Irena Karajko i Mirjana Hećimović, Ivica Matijaković, Katarina Pavković, Ana Bunjevac, Vlado Karajko, Tina Ratković, Marija Dončić i Slavica Čurdinjaković. Ljubav ide kroz želudac (3. b i mame), Kemijska analiza čokolade, Ljubav kao kemijski spoj i Simbolika srca (8. razredi), Ljubav prema mamama i bakama (istraživanje 3.a), radijska emisija na radio Cvrčku kojom su dokumentirane radionice(2.a) ili kreativna radionica izrade cvijeća od papira Kako izreći ljubav cvijećem (4.b), samo se neke u čitavom nizu tematskiih jedinica obrađenihu razrednoj i predmetnoj nastvi.
Zaseban i posebno zanimljiv projekt na Valentinovo su predstavili učenici 7-ih i 8-ih, a riječ je o igranom filmu ,,Legenda O ljubavi,,. Ozbiljna režija, uvjerljivi glumci, kostimi iz rimskih vremena, šminka pa čak i pravi konj, na živopisan su način dočarali poznatu legendu o sv. Valentinu. Pod vodstvom nastavnika Suzane Valentić, Vlade Karajka, Katarine Cindrić, Mirjane Hečimović i Tine Ratković, scenarij i režiju filma potpisuje Valentina hil, a snimatelj je bio Krešimir Teglović. Glavni glumci su bili: Marin Nevistić, Dijana Dragičević, Josip Pejić, Tomislav Pavelić i Danijel Jukić, a njemački i engleski prijevod odradili su: Ivan Kovačević, Ivana Težak i Dominik Božanović. Svi uključeni u projekt ističu ga kao pozitivno i korisno iskustvo uz želju da mala školska filmska industrija nastavi s radom.

Ovdje možete pogledati neke učeničke radove koji su nastali kao rezultat integriranog nastavnog dana povodom Valentinova.

Ljubavna poezija - učenici šestih razreda.

Najpoznatiji ljubavni parovi danas - Matea Čapalija i Tea Šipić.

Sveti Valentin - Martina Živikić i Lucija Iživkić.

Školski dokumenti

« Lipanj 2017 »

RADIO  VIDEO  GLAZBA

Naš zavičaj

Foto galerije

Ispis statistike od 5. 1. 2011.

Ovaj mjesec: 1925

Trenutno posjetitelja: