Dan sporta

Dana 5. listopada 2021. održan je prvi Dan sporta u ovoj školskoj godini. Dan je bio sunčan i odličan za razne aktivnosti na otvorenom. Kao i uvijek, učenici 1. do 4. razreda ovaj su dan obilježili sportskim igrama i natjecanjima u dvorani, a stariji su učenici igrali nogomet, rukomet, odbojku i košarku.

U nogometnom turniru igrali su peti i šesti razredi međusobno, pri čemu su se dječaci 6.c priključili a ili b razredu, a zatim su pobjednici, 5.a i 6.b odigrali utakmicu u kojoj su 6.b bili pobjednici. Sedmi i osmi razredi su nakon međusobnih utakmica igrali 7.a protiv 8.b, a pobjedu su odnijeli 8.b. Nogomet su igrale i djevojčice petih i šestih razreda i to u miješanim timovima. Njihova je utakmica trajala 15 minuta, a zatim su isto tako kratku nogometnu utakmicu odigrale i učenice sedmih i osmih razreda. Nakon toga, dva se sata igrala odbojka u školskoj dvorani, a neki su učenici igrali košarku. Naša novinarka Petra Klobučar pitala je nekoliko učenika pitanja o sportu:

Josip Šućurović

Koji sport si odabrao? - Nogomet Voliš li sport? - Da Treniraš li nešto? - Ne Zašto je sport važan? - Jer je važno kretati se Što bi htio trenirati, a nemaš priliku? - Karate Jesi li ikada probao neki neobičan sport? - Ne

Lucija Jelić

Koji si sport odabrala? - Nogomet Voliš li sport? - Da Treniraš li nešto? - Da, Taekwondo Zašto je sport važan? - Jer trebamo održati zdravlje i zabaviti se Želiš li nešto trenirati, a nemaš priliku? - Trenutno ništa

Petar Valentić

Koji si sport odabrao? - Nogomet Kako ste prošli? - Pobijedili smo na penale 2:1 Treniraš li nešto? - Nogomet Zašto je sport važan? - Da se igramo s društvom Želiš li nešto trenirati, a nemaš priliku? - Boks

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 7. 10. 2021.