Veliki uspjeh na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva

Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva održao se u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu 28.travnja. Festival okuplja glazbene talente osnovnih škola, a naša učenica Lucija Orlović (8.b) natjecala se u kategoriji Mladi autori s pjesmom Osmijeh u pratnji Ane Čirinji na gitari (8.b) i Lucije Lovrić na violoni (6.b). Naše talentirane učenice pripremio je učitelj Janko Hleb.

Učenice su osvojile prvu nagradu s ukupno 27,66 bodova, a iz Zagreba su se vratili s mnogo dojmova. U nastavku pročitajte kratki tekst o putovanju.

Tekst piše: Lucija Orlović

Oduvijek volim pjevati. Svi koji me poznaju mogu me čuti kako na hodnicima škole ili ulice nešto pjevušim.Nastavnik Janko na početku školske godine predložio mi je da napišem pjesmu za natjecanje. To me je odmah privuklo, sestra mi je bila podrška u pisanju i tako je nastala pjesma Osmijeh. U mojoj su pjesmi sudjelovale još i Ana Čirinji koja je svirala gitaru te Lucija Lovrić koja je svirala violinu. Ja sam svirala klavir i pjevala. Pripremali smo se svaki ponedjeljak poslije nastave, a pred kraj smo se redovito nalazili tijekom tjedna. U petak 28. travnja krenuli smo na put u Zagreb vlakom u 5:30h. S nama je putovao nastavnik Janko Hleb i nosio opremu za nastup. Put je bio dug, u Zagreb smo stigli oko 9:40h. Natjecali smo se na Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva koji se održavao u Muzeju suvremene umjetnosti. Natjecali smo se u kategoriji Mladi autori i osvojili smo prvu nagradu, ali smo bili drugo mjesto, male sitnice su presudile. U Zagrebu smo se proveli jako lijepo, stekli nove prijatelje i družili se s učenicima istih interesa iz cijele Hrvatske. Ovo je za sve nas bilo jako zanimljivo iskustvo, puno smo toga naučile, imale smo tremu koje smo svladale i na kraju oduševile publiku i naše učitelje i prijatelje iz škole. Veliko hvala nastavniku što nas je podupirao u svemu!

objavio: Ivana Šipić   datum: 5. 5. 2023.