Kako se naša škola transformirala u e-školu

Uvođenje tehnoloških inovacija u obrazovanje postalo je ključno za razvoj modernog obrazovnog sustava. U našoj školi, ova transformacija je postala stvarnost zahvaljujući CARNET-ovom projektu e-škole. Projekt e-škole pružio je školama pristup resursima, opremi i edukaciji potrebnoj za postizanje digitalne transformacije u učenju i poučavanju.

Transformacija naše škole u e-školu počela je kada smo postali dio CARNET-ovog projekta e-škole. Ovaj projekt pružio nam je pristup modernoj tehnološkoj opremi, internetskoj povezanosti i resursima za e-učenje. Prvi korak bio je osigurati svim učenicima i učiteljima pristup računalima i internetu. Prijenosna računala i tableti postali su neizostavan dio svakodnevnog učenja i poučavanja. Digitalna transformacija nije bila samo uvođenje tehnologije u učionice, već i promjena pristupa poučavanju. Učitelji su prošli kroz intenzivnu obuku kako bi stekli vještine potrebne za korištenje novih tehnoloških alata. Transformacija u e-školu donijela je brojne prednosti. Učenici su postali aktivniji sudionici u svom učenju, a motivacija za učenjem povećala se zahvaljujući interaktivnim sadržajima. Također smo postali sposobni učiti izvan školskih zidova, pristupajući online materijalima i resursima. E-škola omogućila je lakšu razmjenu informacija i suradnju putem online platformi.

Naime, u prvoj fazi projekta poboljšali smo i osuvremenili svoju Internet mrežu, obrazovali učitelje dok nas je druga faza obogatila računalnom opremom uključujući prijenosna računala, stolna računala, meteorološku stanicu, 3D printer, interaktivne ploče.

CARNET-ov projekt e-škole donio je značajne promjene u našu školu. Transformacija u e-školu omogućila nam je iskoristiti prednosti suvremenih tehnologija u obrazovanju i prilagoditi se zahtjevima digitalnog doba. Kroz pristup novim alatima i resursima, naša škola postala je mjesto gdje se potiče inovacija i razvoj digitalnih vještina, pripremajući učenike za uspješnu budućnost.

objavio: Suzana Kalić   datum: 16. 10. 2023.