Provedena je volonterska akcija "Ljubav prema prirodi", školski volonterski klub unaprjeđuje okoliš škole kroz sadnju cvijeća

U subotu, 27. travnja, članovi školskog volonterskog kluba "Cvrčak budi, pomoć ponudi" proveli su uspješnu volontersku akciju u prostorijama škole. Tijekom akcije, članovi volonterskog kluba zajedno s koordinatoricama i ostalim članovima kolektiva posvetili su se uređivanju cvijeća u školi. Glavni fokus bio je na zamjeni zemlje u žardinjerama, uklanjanju uvenulog cvijeća te sadnji novih biljaka, pružajući tako svježinu i ljepotu okolišu škole.

Ova akcija osim što je doprinijela estetskom poboljšanju školskog okruženja ima i dublji ekološki značaj. Zamjenom zemlje u žardinjerama i sadnjom novog cvijeća, članovi kluba su doprinijeli poboljšanju kvalitete tla te povećanju bioraznolikosti u školskom okruženju. Ovo nije samo korak prema ljepšem izgledu škole, već i prema očuvanju prirode. Očuvanje i njegovanje okoliša postali su sastavni dio misije volonterskog kluba "Cvrčak budi, pomoć ponudi", čime se potiče svijest o važnosti brige za okoliš među mladim generacijama.

Ova vrijedna inicijativa ne bi bila moguća bez financijske podrške koju je pružio Proni centar i Općina Stari Mikanovci, čija se velikodušnost ističe s dubokom zahvalnošću.

Školski volonterski klub "Cvrčak budi, pomoć ponudi" nastavlja svoju misiju unaprjeđenja okoliša i zajednice te se raduje budućim akcijama i suradnjama.

Priloženi dokumenti:
Volonterska_akcija_skola_slike.pdf (1.16 MB)

objavio: Alana Peco   datum: 6. 5. 2024.