DANI KRUHA U OŠ STJEPANA CVRKOVIĆA

I ove godine, već tradicionalno 12.listopada 2018. godine održana je manifestacija Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i rada naših marljivih i vrijednih seljaka.

Toga dana učenici su se potrudili i u Školu donijeli različite proizvode od brašna u vidu kolača, kiflica, peretaka,  pletenica, peciva i kruhova te ih  izložili na stolove koje su prethodno ukrasili šokačkim stolnjacima,  ručnim radovima i jesenskim plodovima. Vrijedne ruke djece, mama ali i baka pokazale su i ove godine raznolikost i raskoš slavonskog, šokačkog stola za kojim se blaguje ali i odaje poštovanje i poniznost za naš rad i uzgojene plodove koje svakodnevno konzumiramo u prehrani. Krug naš svakdašnji…….

Cijela svečanost bila je upotpunjena prigodnim programom,recitalom ali i pjesmom i plesom koji su i ove godine zajedno sa svojim učenicima pripremile vjeroučiteljica Irena Karajko i učiteljica razredne nastave Ivana Laco. Na početku ove svečanosti učenici su izveli recital“Kruh naš svakdanji“ nakon kojeg je slijedila pjesma Zahvali srcem prepunim. Učenice 8.b razreda Antea Brletić, Stela Kolarević i Iva Zelenika  pročitale su svoje sastave na temu kruh , nakon čega su učenici 3.a i 2.ab razreda izveli pjesmu Darovi kruha,darovi vina.

Najveće oduševljenje nazočnih izazvao je plesno -scenski nastup učenika 4. razreda .Pekarski bećarac koji je osmislila i s učenicima uvježbala učiteljica Ivana Laco.

Blagoslov kruha i proizvoda od brašna obavio je nakon prigodne molitve velečasni Vlado Karačić, mikanovački župnik.

Prosudbeno povjerenstvo za uloženi trud ali i estetsko uređenje stolova pohvalilo je sve razrede i proglasilo ih sve  pobjednicima.

Ravnatelj:                                                                                                                   Đuro Škrget, prof.

objavio: Vlado Karajko   datum: 16. 10. 2018.

Školski dokumenti

« Studeni 2018 »

RADIO  VIDEO  GLAZBA

Naš zavičaj

Foto galerije

Ispis statistike od 5. 1. 2011.

Trenutno posjetitelja: