Nadarena učenica održala sat Engleskog jezika - Poticanje kroz zamjenu uloga

U današnjem obrazovnom sustavu, inovativni pristupi učenju postaju sve važniji kako bi se potaknulo zanimanje i angažman učenika. U našoj Školi nedavno se dogodio inspirativan događaj kada je nadarena učenica, Lucija Jelić, preuzela ulogu nastavnice i održala sat Engleskog jezika. Zamjena uloga između nastavnika i učenika rezultirala je dinamičnim i poticajnim okruženjem za učenje.

Lucija, učenica sedmog razreda, istaknula se svojom strašću i predanošću prema engleskom jeziku. Njena ljubav prema jeziku nadmašivala je granice uobičajenog nastavnog programa. Stoga je nastavnica Engleskog jezika prepoznala Lucijinu iznimnu motivaciju i odlučila joj pružiti jedinstvenu priliku da podijeli svoje znanje s kolegama učenicima.

Sat Engleskog jezika kojeg je Lucija vodila bio je sve samo ne uobičajen. Učenici su bili ohrabreni da aktivno sudjeluju u nastavi, postavljaju pitanja i izražavaju svoje ideje. Lucija je osmislila zanimljive aktivnosti koje su poticale timski rad i kreativnost, stvarajući dinamično okruženje u učionici.

Njena sposobnost da prilagodi nastavu prema potrebama različitih učenika bila je izvanredna. Pomažući kolegama učenicima koji su imali poteškoće s određenim gramatičkim konceptima ili izgovorom, Lucija je pokazala svoju empatiju i strpljenje. Njezina sposobnost objašnjavanja bila je iznimna, a njezina strast za jezikom prenosila se na ostale učenike.

Ovaj poseban sat Engleskog jezika nije samo odstupanje od uobičajenog načina rada, već je i rezultirao značajnim uspjehom. Lucija je sudjelovala na županijskom natjecanju iz Engleskog jezika, gdje je postigla izniman rezultat. Njezin rad, posvećenost i stalni napori u svladavanju jezika dali su plodove, a Lucija je bila izuzetno ponosna na svoje postignuće.

Nadalje, Lucija nije prestajala razvijati svoje jezične vještine samo na nastavi. Ona je proaktivno čitala knjige na stranom jeziku i sudjelovala u brojnim izvannastavnim aktivnostima.

Priloženi dokumenti:
IMG_2497.jpeg (1.36 MB)
IMG_2496.jpeg (1.13 MB)
IMG_2495.jpeg (1.42 MB)
IMG_2492.jpeg (1.45 MB)
IMG_2491.jpeg (1.22 MB)

objavio: Suzana Kalić   datum: 12. 6. 2023.