Mobilnost na Islandu

Učiteljica Ivana Šipić protekli tjedan sudjelovala je na tečaju Mindfulness And Meditation u organizaciji Smart Teachers Play More koji se održavao u Reykjaviku, glavnom gradu Islanda.

Pristup SMART TEACHERS PLAY MORE (STPM) nadahnut je aktivnostima usmjerenim na svjesnost. Potiče multimodalno učenje koje između ostalog uključuje audio - vizualno učenje, čitanje i pisanje. To je holistička metoda podučavanja koja je namijenjena za učenike u dobi od 7 do 14 godina. Korištenjem STPM pristupa u učenju povećava se dobrobit i učinak u radu učenika i nastavnika u učionici. Kao holistički pristup, omogućuje učenicima da rade na kognitivnim, fizičkim, emocionalnim i socijalnim kompetencijama istovremeno. Zanimljivo je istaknuti kako su u islandski kurikulum uključene joga i meditacija, a kao razlog navode brigu o mentalnom zdravlju učenika te razvoj njihove emocionalne inteligencije. Radom na emocionalnoj inteligenciji kroz meditaciju povoljno utječu na smanjenje stresa kod učenika, što dugoročno vodi ka boljem životnom uspjehu.
Organizacija Smart Teachers Play More sudionicima tečaja omogućila je kulturne aktivnosti na kojima je svaka država prezentirala svoje kulturne i gastronomske posebnosti, a kroz mrežu aktivnosti učitelji su stvorili preduvjete za buduće Erasmus + suradnje.
Sudionici tečaja također su imali priliku uvjeriti se kako Island ima prekrasne prirodne ljepote koje će svima nama zauvijek ostati u pamćenju!

objavio: Dora Rolj Kovačević   datum: 24. 7. 2023.