MZO financira provedbu projekta školskog preventivnog programa naše škole

Ministarstvo znanosti i obrazovanja i ove je godine prepoznalo kvalitetu projekata koje provodi naša škola te su nam za projekt „Kad se udružimo mama, tata i ja, nastane veeelika promjena“ dodijelili financijska sredstva u iznosu od 2.388,97 eura. Projekt se provodi u sklopu školskog preventivnog programa, a namijenjen je učenicima razredne nastave i njihovim roditeljima.

Projekt se sastoji od 20 radionica koje će se provoditi u razredima razredne nastave, pet predavanja za roditelje te jednog predavanje za učitelje.

U svakome razredu razredne nastave provest će se po četiri radionice pri čemu će tri radionice održati stručne suradnice škole, a jednu predstavnici Centra za sigurniji internet. Radionice za cilj imaju razvoj socioemocionalnih kompetencija učenika, poboljšanje grupne povezanosti te prevenciju nepoželjnih oblika ponašanja i modernih oblika ovisnosti.

Planirano je pet predavanja za roditelje od kojih će četiri provesti stručne suradnice, a jedno predstavnici Centra za nestalu i zlostavljanu djecu. Teme koje planiramo ostvariti su sljedeće:

1. Uloga roditelja u odrastanju djece u digitalnom dobu (CSI)
  2. Komunikacija roditelja i djece
  3. Razvoj samosvjesnog djeteta i sigurne privrženosti
  4. Postavljanje granica u odgoju
  5. Nasilje među djecom

Predavanje za učitelje odradit će također predstavnici Centra za sigurniji internet, a obuhvatit će temu uloge stručnjaka u odrastanju djece u digitalnom dobu.

Veselimo se provedbi još jednoga projekta, a osobito nas raduje što je ove godine naglasak na uključivanju roditelja. Pozivamo sve roditelje da dođu na predavanja koja će im zasigurno dati odgovore na brojna pitanja o odgoju te ponuditi različite primjere i metode za poticanje socioemocionalnoga razvoja djeteta.

objavio: Nikolina Vrhovac   datum: 12. 2. 2024.